Krátká zastávka na Grossglockneru

Během minulého týdne jsme měli s celou rodinou namířeno do Dolomit, oblast Tre Cime. Plán byl, že se po roce opět pokusíme zdolat některé via ferraty (pro nezasvěcené, "via ferrata" je lezecká cesta, která je zajištěna ocelovými lany a v obtížnějších místech i umělými stup a chyty). Více o ferratách zde.

Svišť horský, Marmota Marmota, Alpin Marmot

Protože naše cesta vedla logicky přes Rakousko, udělali jsme malou zastávku na Hochalpenstrasse, resp. přímo na parkovišti u Grossglockneru, nejvyšší hory Rakouska. Toto místo je, kromě jiného, známo i výskytem sviště horského a kozorožce horského.

Zatímco kozorožci nás úspěšné dráždili svojí přítomností v tzv. nefotitelné vzdálenosti, všechno jsme si vynahradili při krátkém focení svištů. Ti jsou zde velmi krotcí a narozdíl od Vysokých Tater není třeba se obávat jejich plachosti. Zatímco Martin krmil jednoho sviště mrkví z ruky, já jsem téhož fotil a další svišť mi lezl po zádech, aby si urval svůj kousek mrkve. A slovo "lezl" není přehnané, ještě teď skoro cítím jeho tlapky na hřbetě :-)

Svišti se opravdu nebáli přijít hodně blízko....

Přestože jsme na místě strávili necelé dvě hodiny, užili jsme si je dosyta, jak můžete posoudit z přiložených fotek.