Žáby, ještěrky a jiná havěť

Ještě nikdy jsem nefotil makro. Ani by mně to nebavilo, asi ne, díky. To byla moje odpověď kamarádovi Mírovi, když mně zval před rokem na focení exotických žab a jiných malých potvor. I kvůli počasí jsem nakonec vloni nejel.....

Letos zjara mi Míra volat opět se stejnou nabídkou. Protože letošní rok jsem měl, při srovnání s loňskem,  skoro "fotodovolenou" domluvili jsme se, že se sejdeme ne na jeden,ale rovnou na dva dny u Víti Habala a jeho bratrů, kteří se chovem uvedeného zvířectva zabývají.

Upřímně řečeno jsem si od toho příliš nesliboval; fotím přece hlavně ptáky a tyhle malé potvory ....člověk aby pořád koukal, aby na nějakou nešlápl.... Víc jsem se nemohl mýlit a celý víkend naprosto předčil moje očekávání.

Po příjezdu jsme se sešli s hlavními aktéry, Víťou, jeho bratrem, druhým bratrem a Martinem Hejzlarem, který si vzal na starost  organizaci a logistiku celého víkendu.

Hned večer jsme vyrazili fotit ještěrku :-)  No, nebyla to ještěrka ,ale chameleon, ale vzhledem k mým dokonalým znalostem dané problematiky jsem si utvořil novou taxonomii: 1. ještěrka, 2. žába, 3. vše ostatní (pavouk, kudlanka, strašilka, atd. Prostě i von Linné by mohl závidět :-)

Druhý den to začalo lítat, nevěděl jsem, co fotit dřív, u jednotlivých stanovišť jsme se s ostatními točili, pro Víťu nebylo nic problém, prostě ideální focení, v ideálním světle (když Víťa zrovna nearanžoval havěť, běhal okolo s odraznými deskami...)

Takže závěr byl takový, že pokud se něco podobného uskuteční v budoucnu, rád bych u toho byl :-) Jedíný problám mám s identifikací jednotlivých živočichů; jestli toto čte někdo, kdo ví a zná, budu moc rád, když se se mnou spojí a poradí.